Reklam
Reklam

SU3 - İş Güvenliği Uzmanı olduktan sonra ilk ne yapmalıyım?

Sıfırdan uzmanlığa yazılarımdan bir yenisi ve en önemlisi uzman olduktan sonra ilk ne yapmalıyız sorusunun cevabıdır

SU3 - İş Güvenliği Uzmanı olduktan sonra ilk ne yapmalıyım?
SU3 - İş Güvenliği Uzmanı olduktan sonra ilk ne yapmalıyım?
Bu içerik 17 kez okundu.
Reklam

Sıfırdan uzmanlığa yazılarımdan bir yenisi ve en önemlisi uzman olduktan sonra ilk ne yapmalıyız sorusunun cevabıdır. Öncelikle iş güvenliği uzmanı olduktan sonraki ilk iş iş bulmak olacaktır.

Bu sektörün en güzel yanları çalışma alanındaki genişlik, her sektöre hitap edebilmek ve farklı çalışma şekilleridir. "Farklı çalışma şekilleri derken" biraz açalım OSGB bünyesinde çalışma Firma bünyesinde tam zamanlı çalışma Firmalar bünyelerinde yarı zamanlı çalışma Bu 3 seçenekte çalışmanız olabilir.

Peki nedir bu OSGB derseniz linke tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. http://barisbuyukterzi.com/?s=osgb+nedir OSGB nedir?

Firma bünyesinde nasıl tam zamanlı çalışırsınız? Bu çalışma şeklinin normal çalışmalardan hiç bir farkı bulunmamaktadır. Nasıl ki bir mühendis, bir firmada sürekli olarak çalışmakta sizde o şekilde çalışabilirsiniz.

Burada tam zamanlıdan kasıt 195 saat çalışma sürenizin tamamını o işyerinde kullanmanız olarak tanımlanmaktadır. Peki "Yarı zamanlı firma bünyesinde çalışmak" nasıl olur?

Birden çok işyerlerinde çalışmak istiyorsanız, her çalışmak istediğiniz işyerinde kaç sat üzerinden anlaşma yaptıysanız o kadar saat sizi sigortalı olarak göstererek çalışabilirsiniz. Burada toplam çalışma saatiniz 195 saati geçemez. Bir diğer önemli konu o işyerindeki tam zamanlı çalışan emsal işçiye göre çalışma saatinizin 2/3 ünü geçemezsiniz. (Yani 20 günden fazla bir işyerinde sigortanız yatar ise o işyerinin tam zamanlı çalışanı olursunuz.)

Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle. Kazasız günler.  

iş güvenliği uzmanı iş güvenliği uzmanı saha isg sınav soruları isg sınavı sınav soru SU3 - İş Güvenliği Uzmanı olduktan sonra ilk ne yapmalıyım?
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
28 Eylül 2019 SRC5 Sınavı Süre Uzatımı
28 Eylül 2019 SRC5 Sınavı Süre Uzatımı
İşgüvenliğinde kast ve taksir ne demek
İşgüvenliğinde kast ve taksir ne demek