Reklam
Reklam

OSGB'lerin dikkatine İBYS Eğitim girişleri yıl sonundan önce yapılmalı

OSGB'lerin Dikkatine!   6331 Sayılı Kanunun 27 nci maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan “Bakanlık, bu Kanuna göre yapılacak iş ve işlemlere ait her türlü belge veya bilgiyi, elektronik ve benzeri ortamlar üzerinden isteyebilir, arşivleyebilir, bu ortamlar üzerinden onay, yetki, bilgi ve belge verebilir” hükmü gereğince İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa dayanılarak yürütülen iş ve işlemler hakkında elektronik ortamda bilgi ve belgelerin toplanması Bakanlığımızca yürütülmektedir İş sağlığı ve güvenliği alanında gerek Bakanlığımıza gerekse ilgili kurumlara sağlanacak karar destek sisteminin ön hazırlığını oluşturan ve mevcut verilerin anlamlandırılması amacıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yönetim Sistemi kurulmuştur

OSGB'lerin dikkatine İBYS Eğitim girişleri yıl sonundan önce yapılmalı
OSGB'lerin dikkatine İBYS Eğitim girişleri yıl sonundan önce yapılmalı
Bu içerik 18 kez okundu.
Reklam

OSGB'lerin Dikkatine!   6331 Sayılı Kanunun 27 nci maddesinin üçüncü fıkrasında yer alan “Bakanlık, bu Kanuna göre yapılacak iş ve işlemlere ait her türlü belge veya bilgiyi, elektronik ve benzeri ortamlar üzerinden isteyebilir, arşivleyebilir, bu ortamlar üzerinden onay, yetki, bilgi ve belge verebilir” hükmü gereğince İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa dayanılarak yürütülen iş ve işlemler hakkında elektronik ortamda bilgi ve belgelerin toplanması Bakanlığımızca yürütülmektedir İş sağlığı ve güvenliği alanında gerek Bakanlığımıza gerekse ilgili kurumlara sağlanacak karar destek sisteminin ön hazırlığını oluşturan ve mevcut verilerin anlamlandırılması amacıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgi Yönetim Sistemi kurulmuştur.

Çalışanların eğitimine ilişkin veriler sahadan alınmaya başlanmış olup mevcut durumda  Bakanlığımızca tescil edilen entegratör firmalar aracılığı ile veriler alınmaya başlanmıştır.

2018 yılı içinde ilgili yönetmelik kapsamında verilmiş olan eğitimlerin yıl sonundan önce İBYS üzerinden aktarılması zarureti nedeniyle veri girişlerinin işyerleri tarafından entegratör sistemler üzerinden girilmesi önem arz etmektedir.

Mağduriyet yaşamamanız adına 2018/1 Sayılı Bakanlığımız Dış Genelgesi ile birlikte vermekte olduğunuz hizmetler çerçevesinde üretilen verilerin İBYS üzerinden gönderimi yükümlülüğünüz bulunmaktadır.

Görev aldığınız işyerinde vermiş olduğunuz çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine ilişkin verilerin düzenli olarak elektronik ortamda bildirilmesi adına gerekli çalışmalarınızı tamamlamanızı önemle rica ederiz.

Duyuru, OSGB Sorumlu müdürü olarak giriş yapıldıktan sonra gözükmektedir.

Kaynak: https://isgkatip.csgb.gov.tr/

ibys ibys sistemi ibys zorunluluğu osgb osgb yazılım kullanma zorunluluğu osgb yazılımı OSGB'lerin dikkatine İBYS Eğitim girişleri yıl sonundan önce yapılmalı
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
28 Eylül 2019 SRC5 Sınavı Süre Uzatımı
28 Eylül 2019 SRC5 Sınavı Süre Uzatımı
İşgüvenliğinde kast ve taksir ne demek
İşgüvenliğinde kast ve taksir ne demek